O společnosti

O společnosti

Firma Isosklo, spol. s r.o., byla založena rodinou Máchových v roce 1991 s 50% podílem rakouského spolumajitele. V roce 1994 odkoupila rakouský podíl společnost Mayer Glastechnik GmbH, která svůj podíl v roce 2007 prodala společnosti Ertl Glas AG, jež nyní vlastní 59% podíl.

V současnosti Isosklo, spol. s r.o., zaměstnává přibližně 50 pracovníků a svoji produkci realizuje již ve čtyřech halách na přibližně 5000 m2 výrobních ploch.

Hlavní náplní výrobního programu společnosti jsou speciality ve stavebním skle - nadrozměrná izolační i jednoduchá skla, skla do polostrukturálních fasád, strukturální zasklení. Vedle této produkce Isosklo rovněž vyrábí „konfekční“ izolační skla (dvojskla, trojskla) určená pro standardní zasklení otvorových výplní rodinných domků, bytových domů nebo kancelářských budov. Aktuálně je výrobní program doplněn o fotovoltaické prvky, které lze aplikovat jako součást architektonického řešení objektu v podobě jednoduchého nebo izolačního skla.

Výrobu Isosklo realizuje na technologii renomovaných firem - Lisec, Bottero, Reinhardt-Technik, Pannkoke, Kappel Flachglastechnik a dalších. Softwarová podpora výrobní technologie, logistiky a řízení společnosti je zajištěna modulárním systémem Albat-Wirsam.

V letech 2007 až 2009 jsme významně modernizovali výrobní technologii v oblasti řezání plochého skla - velkoformátové sklo typu float nyní řežeme na plně automatizované řezací lince, lepené bezpečnostní sklo pak na poloautomatické lince s nadstandardními nadstavbovými prvky. Díky rozsáhlým skladovacím prostorům můžeme v současné době nabídnout více než 70 druhů velkoformátového skla (float, nízkoemisívní, protisluneční, lepené bezpečnostní + jejich různé kombinace) a přibližně 25 typů ornamentních skel.

Jsme kdykoliv připraveni reagovat na jakýkoli Váš požadavek v oblasti stavebního skla!

Referenční projekt:
SZPI Brno
Realizace: 2008
Další reference >>

Nově a aktuálně

Fotovoltaické prvky

10.03.2010 | 

Aktuálně je výrobní program doplněn o fotovoltaické prvky, které lze aplikovat jako součást architektonického řešení objektu v podobě jednoduchého nebo izolačního skla. Celý článek »

Nová internetová prezentace

26.02.2010 | 

Spustili jsme novou internetovou prezentaci. Věříme, že zde najdete dostatek užitečných a přínosných informací. Celý článek »

Další novinky >>